Wnętrze w stylu neoklasycznym

Wnętrze w stylu neoklasycznym

Poradnik Promocja i Reklama

Styl neoklasyczny został stworzony dla tych, którzy traktują swój dom z szacunkiem i ze zrozumieniem, że klasyczne wnętrze jest ponadczasowe, ale może wyglądać dość nowocześnie i stylowo.

Wnętrze w stylu neoklasycznym

Szczerze mówiąc, neoklasycyzm jest szczególnym stylem i nadaje się dla osób o uformowanych w tym kierunku gustach i pewnym statusie. Aby pozwolić sobie na zaprojektowanie domu, trzeba mieć nie tylko gruby portfel, ale także prowadzić odpowiedni styl życia. Niemniej jednak w nowoczesnych mieszkaniach można zastosować niektóre, szczególnie godne uwagi oznaki neoklasycyzmu:

Dokładność i poczucie proporcji. Neoklasycyzm nie toleruje ekscesów ani w meblach, kwiatach, ani w dekoracji.
Design w powściągliwych, naturalnych kolorach. Styl wymaga użycia wyraźnych, naturalnych kombinacji, bez chwytliwych, efektownych odcieni.
Obecność we wnętrzu niektórych czysto klasycznych elementów. Stiuk, lustra, klasyczne wzory są niezbędnymi atrybutami neoklasycyzmu.

Przestrzeń
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że stworzenie neoklasycznej atmosfery jest najlepsze w przestronnych pokojach. Wysokie sufity i duże okna są również mile widziane, ponieważ mogą one dokładnie podkreślić i wzmocnić efekt luksusu i eleganckiego neoklasycznego wnętrza.

Czyste linie i proporcje
Pomimo tego, że styl wywodzi się z klasycznych modeli, jesteśmy w stanie dostosować go do współczesnych trendów i potrzeb. Na przykład przy planowaniu pomieszczeń w stylu neoklasycznym stosuje się zasady symetrycznego rozmieszczenia mebli i dekoracji. Nie ma tu miejsca na panele ścienne, listwy, ponieważ są one zbyt nowoczesne.

Klasyczne wykończenie
Często ściany w pokoju są zdobione prostymi geometrycznymi kształtami, malowane lub tapetowane neutralnym wzorem kwiatowym. Podłogi powinny być licowanym parkietem lub deską, ponieważ jest to najlepsze i najbardziej akceptowalne rozwiązanie dla stylu neoklasycznego.

Sufity powinny być białe i uzupełnione zgrabną sztukaterią w formie gzymsów lub rozet do oświetlenia górnego. Jeśli w pokoju znajduje się kominek, należy zaprojektować go w stonowanym stylu. Na ścianach warto umieścić duże lustra w prostej lub rzeźbionej drewnianej ramie. Nie należy pozostawiać okien i drzwi bez uwagi, można je ozdobić lekkimi sztukateriami, na przykład pilastrami.

Eleganckie meble
Neoklasycyzm stawia na meble wykonane z wykorzystaniem naturalnego drewna (jasnego lub czerwonego) i drogich tkanin. Ponadto każdy mebel powinien posiadać solidne nogi lub eleganckie wsporniki.

Tylko najbardziej niezbędne meble powinny być umieszczone w neoklasycznym wnętrzu, aby atmosfera pozostała zrównoważona i wizualnie lekka. Na przykład w salonie można umieścić sofę i kilka krzeseł, stolik kawowy, konsolę, regał i komodę (sekretarka lub kredens). Sypialnię wyposaż w łóżko, komodę lub wbudowaną szafę, jeśli chcesz, możesz zainstalować fotel i toaletkę. Wnętrza charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych naturalnych tkanin tapicerskich – gęstej bawełny, aksamitu i mieszanych tkanin.

Meble w stylu neoklasycystycznym wyglądają na solidne i drogie, ponieważ wykorzystują całkowicie naturalne odcienie natury, takie jak: szary, beżowy i kremowy, biały, złoty i srebrny, niebieski, czekoladowy.

Utrzymanie stylu
Wnętrze w stylu neoklasycznym powinno być jasne i przytulne, co oznacza, że konieczne jest użycie w nim różnych źródeł światła: żyrandoli, lamp podłogowych, lamp stołowych i kinkietów.
Obrazy nie powinny całkowicie pokrywać ścian. Lepiej jest powiesić jeden większy, niż kilka rozproszonych obrazków.
Użyj lustra do dekoracji mebli, powieś jeden między otworami okiennymi.
Zasłony są dość proste i sięgają aż do podłogi.
Jeśli chcesz położyć dywan w pokoju, – wybierz niewielki o klasycznym wzorze lub z wyraźnym geometrycznym ornamentem, dzięki czemu pokój zyska na nowoczesności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ela
ela
3 lat temu

nie majak pomarzyć