Świąteczno-noworoczne przystrajanie miasta. Jak je zorganizować?

Świąteczno-noworoczne przystrajanie miasta. Jak je zorganizować?

Warto przeczytać

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Zatem wraz ze zbliżającym się świętami, nowym rokiem niezbędne jest odpowiednie przystrojenie miasta, wszak ma ono cieszyć oczy i jednocześnie wywoływać odpowiedni klimat i miłe skojarzenia. Warto pamiętać, że takie dekoracje wbrew nazwie będą ozdabiały miasto zdecydowanie dłużej i dopiero pod koniec stycznia zostaną usunięte. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam jak zorganizować przystrojenie miasta. Już teraz uchylimy rąbka tajemnicy, że niezbędny będzie odpowiedni sprzęt, zatem doskonale sprawdzą się podnośniki teleskopowe.

Bo najważniejszy jest sprzęt

Oczywiście wyborowi dekoracji poświęcimy dalszą część tekstu, jednak na samym początku trzeba pamiętać o znalezieniu właściwego sprzętu, co wcale nie musi być trudne. Należy wiedzieć, że musi on zapewnić maksimum bezpieczeństwa pracownikom, a przy tym znacząco przyspieszyć pracę. Jak wiadomo dekorowanie miasta nie jest łatwe, szczególnie, że trzeba pięknie ozdobić wysokie drzewka i latarnie, a więc niezbędny jest taki sprzęt, który temu podoła. Bądźmy szczerzy drabiny nie należą do najbezpieczniejszych, z kolei rusztowania trzeba rozkładać i składać, co jest czasochłonne. Dlatego lepszą opcją wydaje się podnośnik teleskopowy. Posiada on odpowiedni wysięg oraz udźwig. Dzięki temu można dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na barierki ochronne, które zapewniają wszystkim pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wybór odpowiednich drzewek

Trudno wyobrazić sobie okres świąteczny, poświąteczny i ponoworoczny bez drzewek. Zatem na każdym rynku powinna znaleźć się pięknie udekorowana choinka. Oczywiście nie oznacza to, że muszą znajdować się na niej tuziny bombek, gdyż wystarczy odpowiednie oświetlenie w formie lampek czy też girland świetlnych. Oczywiście na szczycie koniecznie musi znajdować się piękna gwiazda. Należy również pamiętać o walorach ekologicznych, dlatego ważne by choinka znajdowała się w doniczce, co pozwoli na przeniesienie jej i przesadzenie we właściwym miejscu. Alternatywą dla tego rodzaju drzewka jest konstrukcja aluminiowa pokryta lampkami led. Dzięki temu niewątpliwie żadne drzewko nie ucierpi.

Motyw przewodni

Należy pamiętać, że aby dekoracje pięknie się prezentowały bardzo ważny jest motyw przewodni. Absolutnie nie należy stawiać na totalny miszmasz, gdyż zamiast stylu można osiągnąć efekt kiczu. Najlepiej wybrać subtelny minimalizm. Niewątpliwie bardzo uniwersalne będą świetlne śnieżynki, które mogą zdobić miasto przez całą zimę. Dodatkowo warto w doniczkach umieścić iglaki, dzięki temu w mieście będzie unosił się piękny zapach lasu. Oczywiście nie może również zabraknąć napisów bądź też dekoracji ledowych, które są energooszczędne, a przy tym genialnie się prezentują. Zdecydowanie lepiej postawić na te z polskimi napisami, np. „Wesołych Świąt”, następnie można zamienić je na „Szczęśliwego Nowego Roku”, a na samym końcu wybrać uniwersalny napis: „Szczęście”.

Dekoracje wykonane przez dzieci

Jeżeli na mieście będzie znajdował się namiot, to można dodatkowo zorganizować wystawę dziecięcych prac, gdzie wszystkie maluchy zarówno z przedszkoli, jak i klas wczesnoszkolnych będą mogły zaprezentować swoje dzieła. Oczywiście najlepiej, aby tematem przewodnim były święta bądź też Nowy Rok. Takie wystawy sprawią dzieciom wiele radości i jednocześnie poczują się one dumne, podobnie jak ich rodzice. Z kolei wszyscy mieszkańcy będą mogli chodzić je podziwiać. Warto znaleźć sponsora, aby móc nagrodzić wszystkie maluchy, przy czym nie muszą być to drogie prezenty, mogą być to drobne upominki w postaci słodkości.

Oczywiście wraz z nadejściem nowego roku warto zrobić coś dobrego, zatem można zorganizować odpowiednie akcje charytatywne. Ciekawym wyborem będzie zbiórka koców i karmy na rzecz lokalnego schroniska. Oczywiście wszystko wymaga zgody lokalnych władz, dlatego już teraz warto starać się o pozwolenie. Można również zorganizować zbiórkę pieniędzy na społeczne lodówki i jadłodzielnie. Są to przeszklone witryny chłodnicze, które stoją w miejscu publicznym i ogólnodostępnym, gdyż w tym przypadku zamysł jest bardzo prosty. Można podzielić się jedzeniem, którego ma się za dużo. Dzięki temu nie tylko wspomaga się biednych, ale zapobiega marnowaniu jedzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments