Panele fotowoltaiczne – gdzie kupić w warszawie?

Panele fotowoltaiczne - gdzie kupić w warszawie?

W obecnych czasach każdy z nas jest w jakimś stopniu uzależniony od energii elektrycznej. Dzięki niej możemy nie tylko oświetlać swoje mieszkania po zmroku ale również możemy wykorzystać prąd do zasilania różnych urządzeń stworzonych po to by ułatwiać nam życie. Jednak płacenie rachunków za energię elektryczną to już nie jest nic fajnego. Można jednak coś z tym zrobić. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można produkować energię w naszych domach.

Zasada działania fotowoltaiki

Jedną z technologii pozwalających na pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej jest korzystanie z możliwości jakie dają panele fotowoltaiczne. Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym można obecnie łatwo znaleźć firmy zajmujące się zarówno sprzedażą takich paneli jak i fachowym doradztwem oraz serwisowaniem w razie problemów. Zasada działania paneli fotowoltaicznych jest w zasadzie dość prosta. Pojedynczy panel zawiera w sobie między innymi płytkę krzemową. Gdy fotony uderzają w takową płytkę to dochodzi do wybijania elektronów jakie się w niej znajdują. Efekt jest taki, że za płytką powstaje napięcie elektryczne, które można przechwycić i odpowiednio wykorzystać. Panele fotowoltaiczne uznawane obecnie za najbardziej wydajne to panele monokrystaliczne. Ten rodzaj paneli wyróżnia się już samym wyglądem ponieważ takie panele są najczęściej koloru czarnego lub granatowego o bardzo ciemnym odcieniu. Prąd powstający przy pracy takich paneli to prąd stały. W związku z tym konieczne jest jego zamienienie w prąd zmienny. Do tego zadania wykorzystywany jest inwerter, zwany także falownikiem.

Nasłonecznienie, a wydajność paneli

W przypadku fotowoltaiki bardzo ważne jest to aby odpowiednia ilość promieni słonecznych padała na nasze panele fotowoltaiczne. Warszawa i okolice to region, w którym nasłonecznienie jest na tyle dobre, że bez najmniejszych obaw można inwestować w takie rozwiązania. Kluczem jest tutaj odpowiedni montaż paneli fotowoltaicznych. Najczęściej jest tak, że umieszczane są one na dachu, na jego południowej stronie. Oczywistym jest, że ta strona jest najbardziej nasłoneczniona. Bywa tak, że ulokowanie domu nie pozwala na montaż paneli na dachu. W takim wypadku ogniwa montowane są na specjalnych stelażach umieszczonych w niedalekiej odległości od budynku.

Korzyści z posiadania fotowoltaiki

Inwestując w panele fotowoltaiczne możemy stać się prosumentami. Oznacza to, że możemy nie tylko pobierać prąd (konsument) od dostawcy prądu, ale również możemy go samodzielnie wytwarzać (producent). Wyprodukowana nadwyżka energii może zaś zostać odsprzedana. Takie możliwości dają nam obecnie nowoczesne panele fotowoltaiczne. Warszawa z kolei jest miastem, w którym można spotkać wiele osób korzystających z takich paneli w swoich domach i firmach. Pragnąc samodzielnie wytwarzać prąd i go odsprzedawać należy podpisać stosowną umowę z dostawcą prądu. W naszej instalacji natomiast znaleźć się musi dodatkowy licznik dwukierunkowy. Będzie on mierzył ile prądu pobraliśmy, a ile zostało odsprzedane. Gdy nasza instalacja będzie generowała nadwyżki prądu to będziemy ponosić jedynie koszty przesyłu energii. Będzie więc można zupełnie zapomnieć o konieczności płacenia rachunków za prąd.

Dotacje na zakup i montaż

Od dłuższego czasu możliwe jest uzyskanie dotacji pozwalających na zakupienie darmowych generatorów prądu jakimi są panele fotowoltaiczne. Warszawa jest jednym z miast, w którym można z łatwością znaleźć firmę, która oprócz sprzedaży paneli udzieli nam informacji na temat aktualnie realizowanych projektów unijnych i rządowych. Jednym z projektów, które są aktualnie realizowane w Polsce jest program „Mój prąd”. Dołączając do tego programu można starać się o dofinansowanie w wysokości 5tys. złotych. Jest to kwota, która z pewnością pokryje w pewnym stopniu nasze wydatki związane z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Mówiąc na ten temat dodatkowo warto wspomnieć, że fotowoltaika jest w stanie zwrócić się w całości już po kilku latach od jej zamontowania na naszych dachach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

biotop malowanie dachów

Znaleziony temat: biotop malowanie dachów Biotop malowanie dachów – poradnik budowy, remontu i naprawy Malowanie dachów to jedno z najważniejszych zadań podczas budowy, remontu lub

Czytaj więcej »

dom do góry nogami zakopane

Znaleziony temat: dom do góry nogami zakopane salon, kuchnia, łazienka, dekoracje, meble, kolory, oświetlenie, styl, funkcjonalność. Artykuł: Jak zaprojektować dom do góry nogami w Zakopanem?

Czytaj więcej »

jak zaprojektować ogród angielski

Znaleziony temat: jak zaprojektować ogród angielski Jak zaprojektować ogród angielski – poradnik aranżacji wnętrz Projektowanie wnętrz to niezwykle ważny proces, który ma ogromny wpływ na

Czytaj więcej »

przed sumerami

Znaleziony temat: przed sumerami Poradnik budowlany: od przedsumerów do tynków Budowa, remont, naprawa, murowanie, malowanie, odnowienie, tapetowanie, hydraulika, dach, tynki – to wszystko to kluczowe

Czytaj więcej »

budowa pralki ładowanej od góry

Znaleziony temat: budowa pralki ładowanej od góry Budowa pralki ładowanej od góry – poradnik dla majsterkowicza Budowa, remont, naprawa, murowanie, malowanie, odnowienie, tapetowanie, hydraulika, dach,

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x