Niezastąpione panele ogrodzeniowe

Niezastąpione panele ogrodzeniowe

Warto przeczytać

Są wytrzymałe, praktyczne i estetyczne. Niezwykle łatwo się je instaluje – panele ogrodzeniowe.

Podbiły serca inwestorów i obecnie są jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych przy stawianiu ogrodzeń. Dlaczego zdobią tak wiele polskich posesji?

Solidne i długowieczne

Panele ogrodzeniowe to niezwykle proste konstrukcje. Składają się na nie zespawane metalowe pręty, tworzące ażurowy wzór. Prześwity między nimi są na tyle duże, by nie ograniczać widoczności, i jednocześnie na tyle małe, by skutecznie chronić odgradzany teren przed intruzamit. Taka konstrukcja może być wzmocniona specjalnymi przetłoczeniami (mówimy wówczas o ogrodzeniach panelowych 3D). Czym charakteryzuje się takie ogrodzenie? Jest bardzo wytrzymałe: odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz upływ czasu. Prosta budowa sprawia też, że jest względnie niedrogie.

Panele ogrodzeniowe, czyli gotowy produkt

Wielu inwestorów wybiera panele ogrodzeniowe, ponieważ dostępne są w sklepach lub hurtowniach budowlanych w formie gotowych do złożenia produktów. Wystarczy wybrać interesujący nas rozmiar, wzór i kolor, a w zestawie otrzymamy kompletny płot, który można zainstalować na posesji. W skład takiego zestawu wchodzą nie tylko przęsła ogrodzeniowe, ale też słupki, wsporniki, obejmy i akcesoria montażowe. Z łatwością dobierzemy też do nich furtki i bramy wjazdowe w różnych odsłonach. Do paneli ogrodzeniowych możemy też dokupić gotowe betonowe podmurówki. Wystarczy złożyć zamówienie, a gotowe do intalacji elementy zostaną dostarczone na miejsce budowy.

Łatwy montaż

Do zakupu paneli ogrodzeniowych zachęca też niezwykle łatwy montaż. Można go wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej ekipy. Jego najważniejszy etap, to odpowiednie przygotowanie i wyrównanie podłoża na którym stanie płot. Następnie należy odpowiednio osadzić w gruncie słupki ogrodzeniowe. Panele ogrodzeniowy instalujemy na samym końcu. Służą do tego dedykowane śruby i metalowe obejmy montażowe.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments