Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy ogrodowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy ogrodowe?

Odpowiednie oświetlenie zamontowane w ogrodzie, na tarasie czy wokół posesji spełnia funkcję praktyczną, ale i podnosi estetykę całego otoczenia. To wspaniały dodatek, który upiększy dom i jego bezpośrednią okolicę. Warto wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lamp ogrodowych.

Źródło zasilania

Pierwszą rzeczą, jaką należy przeanalizować przed zakupem lamp ogrodowych, jest ich źródło zasilania. Do wyboru mamy klasyczne lampy elektryczne podłączane do źródła prądu oraz lampy solarne i oświetlenie wyposażone w czujnik ruchu, które przyczyniają się do oszczędzania energii. Lampy solarne są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy minimalizować wydatki na prąd, a przy tym musimy oświetlić miejsca trudno dostępne lub oddalone od sieci energetycznej. Nie wymagają one ciągnięcia przewodów. Wystarczy umieścić lampę w pożądanym miejscu, aby gromadziła ona energię w ciągu dnia i świeciła po zmroku.

Sposobem na obniżenie rachunków za energię są lampy LED, które pobierają mniej prądu. W zestawie z czujnikiem ruchu, jaki mają np. ogrodowe lampy Massive dostępne w sklepie Centrum Światła, będą one uruchamiać się tylko wtedy, gdy wykryją ruch i wówczas zaczną pobierać energię.

Rodzaje lamp ogrodowych

Pozostaje nam jeszcze wybór tego, jak mają wyglądać lampy ogrodowe, które zamówimy na naszą posesję. Do wyboru mamy co najmniej kilka rodzajów takiego oświetlenia, między innymi kinkiety, reflektory, słupki czy lampy najazdowe.

Klasyczne kinkiety są popularnym rodzajem lamp, przeznaczonym do powieszenia na ścianach. Mogą posiadać czujnik ruchu i zmierzchu. Zarówno kinkiety w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wydaniu prezentują się estetycznie. Reflektory mogą być alternatywą dla kinkietów. Sprawdzą się w przypadku potrzeby punktowego oświetlenia elementów otoczenia i ogrodu. Halogeny można montować na budynkach bądź na ziemi.

Słupki stosowane są powszechnie jako lampy ogrodowe. Oświetlenie to jest stabilnym, trwałym i miłym dla oka elementem wyposażenia ogrodu. Powinno się wybierać słupki o odpowiednim natężeniu światła, aby nie oślepiały one nas czy sąsiadów. Pozostają jeszcze lampy najazdowe, odporne na ciężary i wszelkie warunki pogodowe. Sprawdzą się one m.in. do wytyczenia drogi przy naszym podjeździe czy ścieżki w ogrodzie.

Lampy powinny być estetyczne, oszczędne w poborze energii oraz funkcjonalne, aby spełniały zadania, jakie stawiają przed nimi właściciele domów i ogrodów.

https://centrumswiatla.pl/pl/producer/Massive-Philips/80

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

tapeta za telewizorem nowoczesne

Znaleziony temat: tapeta za telewizorem nowoczesne Tapeta za telewizorem – nowoczesne meble, które ożywią wnętrze Tapeta za telewizorem to doskonały sposób na ożywienie i nadanie

Czytaj więcej »

kuchnia 250 cm

Znaleziony temat: kuchnia 250 cm Jak urządzić kuchnię o powierzchni 250 cm? Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki,

Czytaj więcej »

krzesła hałas 200-190

Znaleziony temat: krzesła hałas 200-190 Jak wybrać odpowiednie meble do swojego wnętrza? Wybór odpowiednich mebli do naszego wnętrza może być trudnym zadaniem. Musimy wziąć pod

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x