Markizy i pergole na tarasach i balkonach.

Markizy i pergole na tarasach i balkonach.

Promocja i Reklama

Przygotowanie tarasu i balkonu na sezon wiosenno-letni to nie lada wyzwanie, ale i bardzo miłe zadanie. Jeśli nie posiadasz żadnego zadaszenia, pomyśl o nim, aby letnie słońce i wysokie temperatury cię nie zaskoczyły. Mimo, że propozycji w ofertach sklepów wiele, to trudno znaleźć kompromis pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. Możesz wybrać bezpieczny sposób, parasol tarasowy, ale z pewnością nie zapewni on optymalnej ochrony przed słońcem, a w wietrzne dni może nie być stabilny. Na ratunek przychodzą markizy i pergole, które doskonale sprawdzają się na każdej powierzchni i przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć przez długie lata.

Markizy – prosty sposób na szybką odmianę balkonu lub tarasu

Markizy zazwyczaj kojarzą się z ogródkami restauracyjnymi lub lokalami użytkowymi, gdzie dodatkowo spełniały funkcję reklamową – osłona przed słońcem i deszczem oraz szyld reklamujący usługi. Obecnie z powodzeniem stosowana również jako zadaszenie balkonu lub tarasu zarówno w budynku jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, stając się w ten sposób elementem fasady budynku. Jest to bardzo trwałe i solidnie wykonane urządzenie, przez zastosowanie wytrzymałych materiałów oraz innowacyjnej technologii impregnacji tkanin, która zapobiega nasiąkaniu tkaniny wodą, a w efekcie – jej zniszczeniu.

Innowacyjna produkcja tkanin markizowych chroni je przed blaknięciem pod wpływem działania słońca. Warstwa impregnacyjna gwarantuje długie użytkowanie tkaniny. Bogaty wybór kolorów i wzorów materiału pozwala dopasować markizę do każdej elewacji budynku.

Czy markizy to dobry wybór?

Markizy to świetny pomysł na zadaszenie balkonów i mniejszych tarasów. Zajmują niewiele miejsca, są łatwe w składaniu, dzięki czemu doskonale się sprawdzają nawet na małych powierzchniach, stając się dodatkowo ich nietuzinkową ozdobą. Jeśli twój balkon lub taras w ciągu dnia jest bardzo nasłoneczniony, niestety, ochrona przed słońcem, jaką są w stanie zapewnić markizy może okazać się niewystarczająca. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być pergola.

Pergole – stabilnie i stylowo

Pergole to bardzo stabilne i nowocześnie wyglądające zadaszenie balkonów i tarasów, które sprawdzi się w niemal każdych warunkach pogodowych. Ze względu na swój wygląd, najlepiej prezentują się na nowoczesnych tarasach budynków o futurystycznej prostej bryle, a także na większych powierzchniach – ze względu na swoją rozbudowaną konstrukcję – co nie wyklucza montażu na mniejszych powierzchniach. Ten w pełni zautomatyzowany system zadaszenia bardzo ułatwia jego sterowanie i podwyższa komfort użytkowania. Pergole wyposażono w wiele udogodnień, takie jak oświetlenie ledowe, promienniki cieplne, czy system rynien umieszczony w słupach nośnych, którego główne zadanie sprowadza się do odprowadzania wody z powierzchni osłony.

Czy pergole to dobry wybór?

Pergole najlepiej sprawdzą się na dużych powierzchniach, mimo że na małych balkonach również są montowane. Ich skomplikowana konstrukcja to gwarancja stabilności i długiego użytkowania. Decydując się jednak na nią, należy się liczyć z faktem, że zajmuje ona sporo miejsca i wizualnie przytłacza małe powierzchnie. Jeśli szukasz zadaszenia na niewielki balkon, wybierz raczej markizę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments