Jaką roślinę do salonu wybrać?

Jaką roślinę do salonu wybrać?

Promocja i Reklama

Odpowiednio dobrana roślina do salonu pomoże nie tylko w zapewnieniu wizualnej poprawy pomieszczenia, ale będzie miała też wiele różnych korzyści zdrowotnych. Nawilżenie powietrza w sposób naturalny pomoże w zniwelowaniu problemów częstych infekcji dróg oddechowych, a wszystko to za pomocą niewielkich roślinek, które nawet nie trzeba często podlewać. Wszystko zależy jednak od tego, jaki gatunek się wybierze. Warto sprawdzić, co sprawdzi się najlepiej.

Jaka roślina nada się do dużego salonu?

Dla każdego, kto posiada sporą i niewykorzystaną przestrzeń, roślina do salonu będzie świetnym rozwiązaniem, które nie tylko poprawi estetykę miejsca, a do tego będzie miało wiele funkcji prozdrowotnych.

Warto na początku jednak pamiętać, że nie każda roślina kocha ostre, pełne światło słoneczne, więc dobre rozmieszczenie to podstawa. Trzeba też postawić na nietoksyczne rośliny, szczególnie gdy w domu są zwierzęta bądź dzieci, które mogą się nimi zatruć.

Jedną z ciekawszych roślin, która sprawdzi się w dużym salonie, to Ziemiokulkas Ziemiolistny, który pięknie się prezentuje, jednocześnie nie wymagając bardzo aktywnej pielęgnacji. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z fikusem sprężystym, który jednak bardzo szybko się rozrasta, co trzeba mieć na uwadze.

Ciekawą opcją będzie też Monstera dziurawa, która jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że nie lubi ona bezpośredniego światła, więc warto trzymać ją z daleka od nasłonecznionych okien. Sprawdzi się ona na prezent, gdyż jej uroda potrafi podbić każde serce. Rośliny na prezent dostępne na https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/rosliny/na-prezent/.

Mniejszy salon – jaką roślinę wybrać?

Tutaj trzeba zastanowić się nad mniejszymi roślinami. Świetną opcją będą kaktusy i sukulenty, które potrafią pięknie ozdobić niewielkie pomieszczenia, jednocześnie nie wymagając częstego podlewania – liściaste gatunki sukulent potrafią przeżyć bez wody nawet kilka miesięcy. Wszystko to sprawia, że te nietoksyczne rośliny bardzo dobrze sprawdzą się na prezent dla osób, które nigdy nie pamiętają o częstym podlewaniu. Rośliny nietoksyczne dostępne na stronie https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/rosliny/nietoksyczne/.

Ciekawymi opcjami będą również Skrzydłokwiaty, Maranty, jak i Draceny, które sprawdzą się szczególnie dobrze w pomieszczeniach, gdzie brakuje dużej ilości słońca. Z racji na ich małe zapotrzebowanie na promienie słoneczne, będą mogły poradzić sobie z jego niedostatkiem.

Trzeba pamiętać, że to tylko propozycje. Tak naprawdę w salonie można mieć wiele rodzajów roślin, które nie zostały wymienione. Warto jednak dokładnie wiedzieć, jak się nimi zajmować, gdyż często potrzebują wzmożonej opieki. Rośliny do salonu sprawdzisz na stronie https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/do-salonu/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments