Jak odpowiednio oświetlić teren przed firmą?

Jak odpowiednio oświetlić teren przed firmą?

Promocja i Reklama

Teren przed firmą musi być odpowiednio oświetlony, co ma zapewnić nie tylko funkcjonalność i wygodę, ale również bezpieczeństwo. Teoretycznie możliwości jest wiele, jednak przede wszystkim należy zwracać uwagę na niski pobór energii, a także wysoką jakość. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam naszym zadaniem najlepsze metody. Już teraz zdradzimy, że doskonałym wyborem są oprawy zewnętrzne led.

Oświetlenie parkowe nie tylko do parku

Jeżeli teren firmy jest bardzo duży, to oczywiście niezbędne jest zastosowanie bardzo praktycznego oświetlenia. Najlepiej zdecydować się na oświetlenie parkowe, które tak naprawdę nie jest dedykowane jedynie, jak wskazuje nazwa, do parku. Najbardziej klasyczne są gazowe oprawy bądź też szklane kule na wysokim maszcie. Problem z takimi rozwiązaniami jest taki, że tylko ok. 40% emitowanego światła pada na oświetlenie drogi czy chodnika. Można także zdecydować się na oprawę, która posiada charakterystyczną górną przesłonę, co pozwala na rozprzestrzenienie światła na boki. Najlepszym wyborem zdają się być przyjazne środowisku oprawy, które kieruję 100% światła w tzw. dolną półprzestrzeń. Tutaj bardzo ważny jest kształt. Można wybrać czaszę zbliżoną do stożka. Zamiast lamp rtęciowych warto zdecydować się na moduły led, choćby ze względu na ekonomię, gdyż pobierają nawet do 80% mniej energii niż te rtęciowe. Kolejną zaletą jest także szybki rozruch.

Wysokość oprawy ma bardzo duże znaczenie

Stosowanie właściwego oświetlenia ma zapewnić komfortowe dojście czy dojazd do pracy. Dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na właściwą wysokość lamp stojących, co pozwala na oświetlenie zarówno chodnika, jak i drogi. Ogólnie stosuje się zasadę, że oprawa powinna mierzyć do 4 metrów i być umieszczona najbliżej chodnika, co pozwala na jego świetne oświetlenie, ale i oświetlenie drogi. Jeżeli zdecydujecie się na zbyt wysokie lampy, to niestety może okazać się, że wiele miejsc będzie niedoświetlonych, co z kolei może okazać się bardzo niebezpieczne.

Oprawy zewnętrzne led – ponadprzeciętna funkcjonalność

Oczywiście jednym z ważniejszych elementów oświetlenia będzie profesjonalna oprawa zewnętrzna led. Warto zauważyć, że posiada ona czujnik ruchu. Dzięki temu doskonale doświetla teren, a jednocześnie zapobiega marnowaniu energii. Umieszczona fotokomórka jest naprawdę bardzo czuła, zatem w razie konieczności lampa bardzo szybko zaświeci się emitując stosunkowo mocne, a jednocześnie niemęczące światło. Trzeba także wspomnieć o jej energooszczędności. Wszak pobiera ona naprawdę niewiele energii. Kolejną zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, niską jak i wysoką temperaturę, a także wodę. Na samym końcu nie można nie wspomnieć o banalnie prostym montażu, który można wykonać np. na tynku. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także schodowe profesjonalne oprawy zewnętrzne led. Poza walorami praktycznymi stanowi także świetną dekorację.

Smart system dla oszczędnych

Bądźmy szczerzy oświetlenie firmy bez zastosowania odpowiednich rozwiązań może być ogromnym konsumentem energii. Oczywiście zastosowanie światła led obniża koszty, przy czym nadal należy wprowadzić takie rozwiązania, które będą zapobiegać marnowaniu energii. Zatem polecamy smart systemy do sterowania oświetleniem przy firmie. Warto zauważyć, że automatycznie lokalizuje i pozycjonuje oprawę w oparciu o długość i szerokość geograficzną, a także dostosowuje czas oświetlenia do pory dnia, miesiąca i roku. Jednocześnie dostosowuje oświetlenie do ruchu i warunków pogodowych. Zatem jest znacznie bardziej intensywne w dni mgliste czy też miesiące jesienno-zimowe. Na samym końcu należy wspomnieć, że w razie uszkodzenia jakiejkolwiek lampy system automatycznie wykrywa usterkę i sygnalizuje awarię.

Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego w firmie pozwala znacząco obniżyć koszty. Dlatego warto zdecydować się na modernizację i stare oprawy gazowe zamienić na oprawy zewnętrzne led. Dzięki temu będzie można dłużej je użytkować, a intensywność oświetlenia będzie przez cały czas na takim samym poziomie. Jednocześnie warto stosować smart rozwiązania, które niewątpliwie zapewniają maksymalną wygodę w sterowaniu oświetleniem, ale i przyczyniają się do sporej oszczędności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments