Jak dbać o meble z palet i europalet?

Jak dbać o meble z palet i europalet?

artykuły Promocja i Reklama

Meble z palet i europalet w domu, na tarasie lub w ogrodzie nikogo już chyba nie dziwią, dość szybko podbiły serca wielu klientów. Ich trwałość i solidne wykonanie przyniosły im dużą sławę, a naturalny skład i ich pochodzenie z odzysku wprost idealnie wpisują się w świadomość proekologiczną. Ze względu jednak na fakt, że palety wykonane są z drewna, wymagają one wcześniej odpowiedniego przygotowania. Właściwa impregnacja znacznie wydłuża żywotność artykułów wykonanych z palet i gwarantuje im piękny wygląd i bezpieczne użytkowanie – zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – na długie lata.

Odpowiednia impregnacja

Ze względu na fakt, że palety są wykonane z drewna, obchodzić się z nimi należy zatem jak z każdym innym artykułem drewnianym. Konieczna zatem jest odpowiednia impregnacja, która zabezpiecza drewna i gwarantuje mu długą żywotność. Impregnacja jest tym ważniejsza, jeśli przygotowujemy palety do użytku na zewnątrz. Niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym słońce, deszcz oraz opady śniegu, mogą zniszczyć strukturę drewna i w efekcie doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia mebla.

Kluczowy jest wybór odpowiednich preparatów aktywnych do pielęgnacji i ochrony drewna, a stosowanie tych preparatów zalecają chyba wszyscy producenci palet. Polecane są preparaty na bazie wody, bezbarwne, przeznaczone do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Obecnie, klienci mają duży wybór preparatów, które nie tylko zabezpieczają niezniszczone drewno, ale też rewitalizują materiał słabszej jakości. Producenci gwarantują utrzymywanie się efektu na określony czas, po upływie którego należy powtórzyć impregnację.

Konserwacja i zabezpieczanie mebli z palet

Oprócz podstawowego środka do impregnacji drewna, warto również zastosować dodatkową warstwę środka zabezpieczającego drewno przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Takim preparatem jest lakierobejca impregnująca, która jest szczególnie zalecana do stosowania na wyroby drewniane używane na zewnątrz, a zatem narażone na ciągłe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Produkt ten świetnie się sprawdzi do zabezpieczania również takich powierzchni, jak pergole, altany, płoty, okna oraz drzwi. Już pierwsza warstwa preparatu wnika głęboko w drewno, tworząc warstwę zabezpieczającą przed działaniem grzybów oraz glonów, natomiast zawarty w niej filtr UV tworzy barierą przed działaniem promieni słonecznych, które mogą prowadzić do szarzenia drewna.

Dekoracje, które uwydatnią charakter mebli

Chcąc nadać szczególny charakter drewnu, uwydatnić ich piękno lub nadać im zupełnie inny styl, możemy zdecydować się na wykorzystanie preparatów specjalistycznych. W tej roli dobrze sprawdzą się różne farby i lakierobejce do stosowania na powierzchniach drewnianych koniecznie na zewnątrz. W większości marketów budowlanych mamy do wyboru szeroką gamę kolorów i odcieni farb, dzięki czemu można łatwo dopasować meble do wnętrza. Bardzo ciekawe są również farby z efektem postarzania drewna, które pięknie uwydatniają piękno samego drewna, jednocześnie nadając mu charakter vintage.

Firma CenterPAL w swojej ofercie posiada europalety oraz palety przemysłowe. Zarówno palety nowe, jak i używane spełniają kryteria stanu użytkowanych palet ładunkowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments