Gdzie poza poddaszem możesz wykorzystać izolację pianą poliuretanową (PUR)? Dowiedz się z naszego artykułu!
Izolacja pianą poliuretanową kojarzy się głównie z ociepleniem poddaszy. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie dla tej technologii.
Dowiedz się gdzie poza poddaszem możesz wykorzystać piankę poliuretanową do izolacji budynku.
Piana poliuretanowa na poddasza i…?
Izolacja pianą poliuretnową (PUR) jest wykorzystywana od fundamentów, aż po dach. W zależności od miejsca zastosowania i funkcji, stosuje się dwie odmiany piany PUR:
- zamkniętokomórkową,
- otwartokomórkową.
Możemy wymienić kilka najpopularniejszych zastosowań izolacji pianą PUR poza poddaszem:
- izolacja fundamentów,
- izolacja posadzek,
- izolacja ścian w chłodniach i magazynach,
- izolacja dachów płaskich,
- hydroizolacja w ciężarówkach i samochodach dostawczych.
Powyższa lista potwierdza szerokie możliwości zastosowania tej coraz bardziej popularnej na polskim rynku technologii izolacji.
Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową – źródło: izolacjapianka.pl
Izolacja fundamentów pianą poliuretanową – źródło: izolacjapianka.pl
Izolacja hal i magazynów pianą poliuretanową – źródło: izolacjapianka.pl
Dlaczego izolacja pianą zyskuje w Polsce popularność?
Zadaliśmy to pytanie ekspertom z branży izolacji pianą PUR – Maciejowi Matuszykowi i Patrykowi Radajakowi z firmy Matuszyk & Radajak:
– “Najczęściej inwestorzy zwracają uwagę na kwestie efektywności cieplnej oraz szybkości wykonania. Porównując technologię izolacji pianą poliuretanową z innymi popularnymi technologiami, takimi jak np. wełna mineralna, w obu przypadkach piana wygrywa. Świadomość tego jak istotne jest solidne i skuteczne ocieplenie budynku jest coraz większa. Z pewnością mają na to wpływ dwie rzeczy – dostęp do informacji w internecie oraz rosnące koszty ogrzewania, których z wiadomych powodów inwestorzy chcą uniknąć.”
Piana poliuretanowa – czy warto?
Na to pytanie każdy inwestor musi odpowiedzieć we własnym zakresie. Z pewnością izolacja pianą jest ciekawą technologią, która nie bez powodu zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Warto pamiętać, że ta technologia może zostać wykorzystana nie tylko na poddaszu, dzięki czemu w prosty i szybki sposób możemy zabezpieczyć dużą część budynku przed kosztownymi stratami ciepła.
Super!